Održana revija narodnih nošnji Cro etno i revija etno mode

Gradski muzej Virovitica bio je sinoć domaćin Revije narodnih nošnji Cro Etno te revije etno mode.

Iako broj nazočnih posjetitelja nije bio za pohvalu, nazočni su mogli uživati u nesvakidašnjem događaju u kojemu su bile predstavljene revije narodnog ruha mladenaca i eko etno modela u bijeloj i šarenoj kolekciji.

Osim toga predstavili su se glazbeni i tamburaški sastavi izvodeći intermezzo na tradicijskim glazbalima, a prikazana je i revija narodnog ruha mladenaca «Pod svadbenim vijencem».

Prikaz narodnih nošnji organiziran je zahvaljujući suradnji virovitičkog muzeja sa Posudionicom i radionicom narodnih nošnji iz Zagreba, dok su u programu sudjelovali Kulturno umjetničko društvo «Sesvetska sela» iz Sesveta i Kulturno umjetničko društvo «Seljačka sloga» iz Turanovca.