Muzejsko druženje u Slatini

U petak, 18. prosinca u novim prostorijama slatinskoga muzeja sastale su se muzealke iz Zavičajnog muzeja Našice, Zavičajnog muzeja Slatine i Gradskog muzeja Virovitica.

Povod je bilo stručno okupljanje te razgledavanje prostorija budućeg stalnog postava. Nakon muzeja razgledala se župna crkva sv. Josipa te prigodna fotografska izložba u župnom stanu postavljena prigodom 90. obljetnice od ponovne uspostave župe u Slatini.

Unatoč hladnoći razgledavanje je nastavljeno u starom podrumu, gdje uz stručnu pomoć mladog enologa, slatinčani proizvode pjenušavo vino. Proizvodnja se nastavlja na tradiciju kneževa Schaumburg-Lippe koji su proizvodili pjenušavo vino još sredinom 19. stoljeća.

Uz želje za daljnjim suradnjama kao što je projekt Tri muzeja koji predstavlja po jednu likovnu izložbu akademskih umjetnika u sva tri muzeja druženje je završeno domaćim ručkom te ugodnim rastankom.

J.J.P.