Održana etno radionica "Ti ne gledaj jaje, već onoga koj' ti ga daje"

U prostorijama Muzeja, u maloj dvorani u prizemlju dvorca u ponedjeljak 29. ožujka održana je peta muzejska radionica izrade pisanica za Uskrs. Ove godine etno radionica je bila posvećena motivima i načinu izrade tradicijskih pisanica iz Špišić Bukovice.

Marija Lelek, Slava Kelenik, Vera Marčeta, Blaženka Mioković i Ivanka Poslek iz Špišić Bukovice su pokazale tradicijske motive kao što su: žablje cape, rastov list, đurđiši, pevčeva kresta, kofrčice, reguljice i drugo.

Sav materijal je bio osiguran i pripremljen, a sudionici su naučili princip i tehniku rada tradiciskih pisanica te su svoje uratke mogli ponijeti sa sobom kući. Voditeljica radionice bila je Jasmina Jurković Petras, kustosica Etnografske zbirke.