Promocija monografije Trick u Muzejskom dokumentacijskom centru

Povodom nedavnog izlaska monografije Trick, pripovijest o jednoj slikarskoj obitelji Gradski muzej Virovitica u suradnji s renomiranim likovnim kritičarima prof. Brankom Hlevnjak, prof. Marijanom Špoljarom i prof. Vlastimirom Kusikom promivira knjigu koja predstavlja djelovanje virovitičke slikarske obitelj Trick, tri slikara iznikla iz iste obitelji, oca Stjepana čiji radovi pripadaju renomiranim slikama magičnog realizma te sinova Nikole i Teodora, koji različitom slikarskom praksom nakon Likovne akademije u Zagrebu i Akademije primjenjene umjetnosti u Beogradu (baveći se slikarstvom i primjenjenom umjetnošću) nalaze svoje mjesto u hrvatskoj likovnosti XX. stoljeća.

Promotori izdanja:

• prof. Marijan Špoljar, likovni kritičar
  • prof. Branka Hlevnjak, likovna kritičarka
  • prof. Vlastimir Kusik, ravnatelj Galerije likovnih umjetnosti, Osijek
  • Milan Sivački, dizajner
  • prof. Mihaela Kulej, ravnateljica Gradskog muzeja Virovitica

Promocija monografije Trick - Pripovijest o jednoj slikarskoj obitelji održati će se u srijedu, 14. travnja 2010. godine u 13 sati u prostorijama Muzejskog dokumentacijskog centra, Ilica 44.