Zagrepčane oduševila monografija o slikarskoj obitelji Trick

U Muzejskom dokumentacijskom centru u Zagrebu održana je promocija monografije Trick, pripovijest o jednoj slikarskoj obitelji u izdanju Gradskog muzeja Virovitica.

Knjigu su promovirali renomirani likovni kritičari i suradnici na knjizi Branka Hlevnjak, Marijan Špoljar, Vlastimir Kusik, urednica knjige Mihaela Kulej i dizajner Milan Sivački.

Ovo je prvi puta da se Gradski muzej Virovitica predstavio ovako ozbiljnim projektom široj likovnoj javnosti koja je prepoznala vrijednost knjige i nastojanje da se Stjepan, Nikola i Teodor Trick konačno prepoznaju kao sprecifična pojava u hrvatskoj likovnosti.

Knjiga će biti prezentirana i u Klubu Virovitičana u Zagrebu 21. travnja 2010. s početkom u 19,30 sati.