Radionica batika u Muzeju

Gradski muzej Virovitica danas je ugostio učenike Osnovne škole I.G. Kovačića iz Gornjeg Bazja te Osnovne škole Gradina iz Gradine na radionici batika.

Suradnja je ostvarena u sklopu projekta likovne kulture „Ljepota je u oku promatrača" voditelja Igora Fučkara. Projekt traje cijele školske godine 2009./2010. te su do sada održane četiri radionice, nakon kojih se planira prezentacija najuspjelijih likovnih radova u prostorima Muzeja.

Projekt je zamišljen tako da na svakoj radionici prisustvuju djeca od 1. do 8. razreda koji su predstavnici svojih razreda. Vraćanjem u razrede oni postaju učitelji svojim razrednim prijateljima te prenose stečena znanja i vještine.

U muzejskoj radionici prikazane su im dvije tehnike batika. Tako su djeca izradila majice i tkanine tehnikom čvoranja i vezivanja, ali i radove rastopljenim parafinom i bojama. Stručni suradnici iz Muzeja bile su kustosice Jasmina Jurković Petras i Anamarija Kučan.