Gostovanje virovitičkog muzeja u Bjelovaru

U srijedu, 5. svibnja je u novo preuređenoj Galeriji Nasta Rojc Gradskog muzeja Bjelovar otvorena zajednička etnološka izložba „Uspomene s putovanja", autorice Silvije Sitte i Jasmine Jurković Petras.

Nakon uspješne suradnje za Noć muzeja u Virovitici kada je prikazana izložba „Pivo napitak bogova i puka", autorice Silvije Sitte ovo je druga uspješna suradnja dvaju muzeja.

Izložba se sastoji od lutkica u narodnim nošnjama iz istoimene zbirke virovitičkog muzeja i starih razglednica s motivima narodnih nošnji iz Zbirke poštanskih karata bjelovarskog muzeja.

Postav izložbe pokazuje zanimljivu raznolikost tradicijskog odijevanja u Hrvatskoj i Europi te je ovom izložbom u Bjelovaru obilježen početak manifestacije obilježavanja Tjedna Europe.

Postav izložbe posjetitelji mogu razgledati svakodnevno u bjelovarskom muzeju do 6. lipnja 2010. godine.