U Gradskom muzeju Virovitica otvorena izložba Udruge "Ilirskog zmaja"

Pročelnica Ureda gradonačelnika čurđa Aragović, otvorila je izložbu Udruge "Ilirskog zmaja" . Mladi akademski umjetnici motivirani autentičnim krajolikom i željom za poticanjem kulturne dinamičnosti u manjim sredinama već treću godinu za redom organiziraju likovnu koloniju u virovitičkom selu Jasenaš.

Izložbom su predstavili radove nastale na koloniji koje karakterizira srodnost u odabiru motiva gotovo netaknute prirode, tradicijske arhitekture i portreta ljudi Jasaenaša oblikovanih uljima na platnu, crtežom olovkom i kombiniranim tehnikama. Zanimljiv pristup odabrala je Dina Karadžić svojom interaktivnom skulpturom "Popravak bijele planine" uključivši posjetitelje u sam proces realizacije umjetničkog djela umetanjem sitnih fragmenata u mekano, taktilno tijelo objekta čiju kompoziciju su zajednički transformirali.

Koncept izložbe upotpunjen je i slobodnim, akademskim radovima članova udruge uvodeći nas u slojevitost individualnog opusa svakog od autora, njegova likovnog medija i tematskih preokupacija. Djelima su pokrivena raznolika područja umjetnosti od crteža, grafika, akvarela, ulja na platnu u figuraciji i apstrakciji te konceptualne i video umjetnosti kojoj je posvećena zasebna prostorija dvorane. Izložbom vas vode skulpturalne instalacije u pleksiglasu kao zajednički rad svih autora ovogodišnje kolonije. Umjetnici Udruge "Ilirskog zmaja" još jednom su izložili svoju inovativnost, angažiranost i kreativnost te doprinijeli umjetničkim događanjima grada Virovitice.

Izložba je otvorena do 19 svibnja.

Anamarija Kučan, prof.