Otvorena izložba "Tabula rasa"

Povodom Međunarodnog dana muzeja u Gradskom muzeju Virovitica sinoć je održana interaktivna izložba «Tabula rasa», autorice suvremene umjetnice Ane Horvat. Gledatelj, posjetitelj muzeja, obično su pasivni promatrači koji vizualni materijal prvenstveno konzumirju.

Kako bi u tom odnosu prema umjetnosti gledatelj napravio korak više prema direktnom kontaktu s umjetničkim mora biti uvučen u proces njegova nastanka, kreacije. Rad Ane Horvat kreće od neispisane ploče - tabule rase, gipsanih odljeva koje su posjetitelji muzeja mogli slobodno oblikovati, odnosno intervenirati na njima s ponuđenim likovnim materijalima.

Igra, kreacija, iskustvo procesa stvaranja ono je što autorica dala promatraču pretvarajući ga u aktivnog sudionika i potpisanog koautora likovnog djela.

Izložbu mlade autorice otvorio je prvi čovjek grada Virovitice, gradonačelnik Ivica Kirin.