Predsatvljamo radove - eksponate izložbe «Tabula rasa»

Kiparica Ana Horvat odlila je svoj reljef u mnogo istovjetnih, bijelih reljefa s likom čovjeka - "praznih ploča". Reljefi su bili prepušteni intervencijama publike.

Predsatvljamo radove - eksponate izložbe «Tabula rasa» nastale u interakciji autorice i posjetitelja Gradskog muzeja Virovitica.

Kao što je svako umjetničko djelo podložno subjektivnom dojmu gledatelja, tako su i ovi reljefi prepušteni gledateljima doslovno, da na njih dodaju nešto svoje - da zacrtaju sebe na ovu tebulu rasu. Ovim radom posjetitelji mogu, kroz kreativno sudjelovanje u nastajanju rada, doživjeti upravo ono najbolje od umjetnosti - proces, tj. samo stvaranje.

Posjetitelji mogu podići svoje radove - reljefe od 7. do 12. lipnja u prostorima Muzeja.