Uz karikature i koncert Jinxa proslavljena Noć muzeja

U organizaciji Hrvatskog muzejskog društva i Gradskog muzeja Virovitica, održana je tradicionalna manifestacija Noć muzeja koja je i ove godine polučila odličan uspjeh kod virovitičke publike. Sve generacije Virovitičana od 19 sati do 1 poslije ponoći pohodili su Gradski muzej Virovitica te se među ostalima upoznali sa njegovim zbirkama ali i muzejskim depoima koje skrivaju izložbene primjerke koji će svjetlo dana tek ugledati.

Povodom Noći muzeja organizirana je izložba karikatura likovnog pedagoga i crtača karikatura Roka Idžojtića koji se prvi put izložbom predstavio domaćoj publici sa pedeset karikatura.

Roko je posjetiteljima izložbe demonstrirao svoje umijeće crtanja karikatura, a u večernjim satima održan je i koncert grupe Jinx.