Stručni skup "Muzejska izložba kao oblik edukacije"

Djelatnice Gradskog muzeja Virovitica, 1.travnja 2011., prisustvovale su stručnom skupu "Muzejska izložba kao oblik edukacije" organiziranom od strane Muzejske udruge Istočne Hrvatske, Sekcije za muzejsku edukaciju, unutar prostora Muzeja Brodskog Posavlja u Slavonskom Brodu.

Stručni skup namijenjen stručnim djelatnicima (kustosima i muzejskim pedagozima) realiziran je kroz predavanja stručnjaka s područja muzeologije i muzejske pedagogije te završnu raspravu sudionika o problematici muzejske struke i situacija unutar nje. Postavljenje teoretskog okvira, prezentacija primjera iz prakse te završna diskusija za cilj su imale razmatranje muzejskih izložbi i njihovog edukativnog potencijala te proširenje svijesti o nužnosti suradnje svih stručnih djelatnika na ispunjavanju edukativne zadaće muzeja.

Zahvaljujemo organizatorima skupa i Muzeju Brodskog Posavlja na krasno provedenom danu u nadi kako ćemo usvojene ideje i sadržaje uspjeti realizirati u praksi.