Održana uskrsna radionica AB OVO

Radionica izrade jajolikih lampiona u likovnoj tehnici kaširanja (papier mache) održana je 20. travnja u prostoru Gradskog muzeja Virovitica.

Dragi nam učesnici i kustosice muzeja upriličili su veseli kreativni događaj te materijalizirali desetak velikih jaja motivirani ovim simbolom stvaranja i novog početka koji vuče svoje podrijetlo još iz praslavenske tradicije a prisutan je u kršćanskim običajima i danas. U većini kultura jaje je prisutno u mitovima o postanku svijeta te predstavlja simbol rađanja, mladosti, zdravlja, plodnosti i uskrsnuća.

Događanje smo zaključili malim zajedničkim ritualom ispod velikog stabla ginka u gradskom parku te osvijetlili naša jaja u svojevrsnom ambijentu povezanosti čovjeka i prirode.

Pozdravljamo sve učesnike radionice "Ab ovo" i veselimo se slijedećim druženjima!

Sretan Uskrs!

Gradski muzej Virovitica