Buđenje u Muzeju!

U izložbenoj dvorani Gradskog muzeja Virovitica, održana je ljetna likovno-edukativna radionica povodom izložbe akademskog slikara Zoltana Novaka. Posjetitelji su imali priliku uz vodstvo prošetati izložbom te se opustiti i likovno izraziti na velikom kolažu kako bi stvorili zajednički koloristički poliptih.

Tematska okosnica uz slikarstvo Zoltana Novaka bila je i stencil tehnika otiskivanja matricom koja se često koristi u street artu te graffitima.

Naglasak je postavljen i na kolorističku perspektivu kojom autor gradi svoje kompozicije tj. na ekspresiju bojama.

Unatoč odazivu više odraslih posjetitelja nego djece nadamo se kako smo probudili želju za kreativnim druženjem u prostoru Muzeja i doprinijeli razvoju senzibiliteta za likovnost i promišljanje umjetnosti.

Voditeljica radionice je bila kustosica Anamarija Kučan.