Održana prezentacija tradicijskih zanata košarstva i licitara

Prezentacije tradicijskih zanata KOŠARAŠTVA i LICITARA održane su 19. rujna u prostoru namijenjenom radionicama Gradskog muzeja Virovitica. Radionice su upriličene povodom izložbe ´777´. Posjetili su nas učenici 3. razreda OŠ Bušetina učiteljice Martine Tolušić te učenici 6. razreda OŠ Vladimir Nazor s učiteljicom Nikolinom Šmolc.

Nakon razgledavanja prigodne izložbe i stalnog postava Muzeja vještinu pletenja košara djeci je prezentirala gospođa Ankica Raguž. Uz njenu pomoć učenici su ispleli košaru za prikupljanje papira za reciklažu. Materijal za pletenje sponzorstvo je tvrtke Vitrex d.o.o. te im se ovim putem zahvaljujemo.

Radionica LICITARA održana je u poslijepodnevnim satima uz kratku kompjutersku prezentaciju licitarskog zanata. Zahvaljujemo se učenicima i učiteljici na dolasku unatoč vremenskim neprilikama. Nadamo se da su mala licitarska srca koja smo zajednički izradili našla svoje odabranike na dar.