Otvorena izložba poštanskih maraka

Dvadeseta obljetnica izdavanja poštanskih maraka Hrvatske pošte obilježena je, nakon Zagreba i Osijeka, tematskom izložbom u Velikoj izložbenoj dvorani Gradskog muzeja Virovitica. Na virovitičkoj izložbi prikazano je 826 poštanskih maraka koje su tiskane od 1991. do 2011. godine.

Poštanske marke važan su dio društvenog, kulturnog i političkog identiteta Hrvatske, te na specifičan način predstavljaju najvažnije događaje i osobe koje su obilježile zadnjih 20 godina Hrvatske. U stvaranju minijaturnih umjetničkih djela sudjelovali su priznati hrvatski akademski slikari, fotografi i dizajneri.

Autorica koncepta izložbe je povjesničarka umjetnosti iz Hrvatske pošte Rašeljka Bilić, a autor likovnog postava i realizator izložbe je Dražen Grubišić, akademski slikar i dizajner poznat kao koautor projekta Muzeja prekinutih veza.

Izložba je otvorena do 3. siječnja 2012. godine. Ulaz je besplatan.