Održana 4. kolonija Udruge Ilirskog zmaja

fotografije: MAtija Turkalj

U Jasenašu je od 25. do 31. ožujka održana 4. kolonija Udruge Ilirskog zmaja. Kolonija je počela 25. ožujka predstavljanjem Zmajeva i Zmajica u caffe-baru Boom. Učesnici ovogodišnje kolonije su bili: Bojan Hercigonja, Igor Ruf, Ana Kovačić, Duje Medić, Ana Divković, Katarina Lauš, Monika Meglić, Stipan Tadić, Rene Grgić-čaković, Luka Hrgović, Predrag Pavić, Nikola Faller.

Osnovna ideja Udruge Ilisrkog zmaja je decentralizacija umjetnosti. Mladi umjetnici su ovaj put bili vođeni idejom simulacije arheološkog nalazišta i iskopavanja. U duhu te ideje svoja su djela, nastala na koloniji, zakopali u kop na ulazu u Jasenaš te su u suradnji s Gradskim muzejom Virovitica i OŠ Vladimir Nazor napravili simulaciju pravog arheološkog iskapanja 30. ožujka.

Tako je kolonija, osim kreativno-umjetničkog duha, dobila i edukativni element u kojemu je sudjelovao 5.c razred pod vodstvom nastavnice Buge Zdjelar. Djela nastala na koloniji bit će izložena u Gradskom muzeju Virovitica.