U Gradskom muzeju Virovitica održana radionica Jaja u Muzeju

Radionica je zamišljena kao dio aktivnosti kojima Gradski muzej Virovitica na kreativan i edukativna način obilježava uskršnje blagdane. Polaznicima radionice ponuđena su na izbor dvodimenzionalani kartonski oblici (jaja) koje su pozvani oslikati po vlastitoj ideji.

Voditeljica radionice, Anamarija Kučan, održala je prezentaciju nekih od ideja i tako uvodno stimulirala polaznike na rad bojama, aplikaciju otpadnih materijala, crtanje sprejom...

Misao vodilja je odmaknuti se od tradicionalnog ukrašavanja ka likovnosti prema svojevrsnom street artu jer će oslikana muzejska jaja biti postavljena na raznim lokacijama u Virovitici gdje su svi građani pozvani pronaći ih i donijeti u Muzej u četvrtak, 5. travnja, do 17 sati za što će biti nagrađeni. Radi se o svojevrsnom lovu na jaja odnosno, u interpretaciji Gradskog muzeja Virovitica, muzejskoj akciji Uhvati jaje! Hvala svim polaznicima na ugodnom druženju, kreativnim idejama i vidmo se opet!