Povodom projektnog dana Eko škole, održana radionica Od vrećice do srećice

Povodom obilježavanja Projektnog dana Eko škole djelatnice Gradskog muzeja Virovitica 4. listopada posjetile su Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica. U suradnji s učiteljicom Manuelom Miljak realizirana je eko radionica "Od vraćice do srećice" koju su vodile kustosice Muzeja. Radionica se bazirala na prezentaciji postupka recikliranja plastičnih vrećica glačanjem, te izradom malih uporabnih predmeta iz tako dobivene sirovine šivanjem rukom i šivaćom mašinom. Učenici su pokazali veliku spretnost i timski rad. S velikom pažnjom i koncentracijom usvojili su novu vještinu i izradili vesele, šarene i maštovite torbice i pernice recikliranjem plastičnih vrećica, jednog od bitnih "problema" svakodnevice konzumiranja i gomilanja teško razgradivih nusprodukata naših potrošačkih navika.

Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica odgaja, obrazuje i rehabilitira učenike s teškoćama u razvoju. Svojim radom na očuvanju prirode koje provodi kroz nastavne sadržaje i izvannastavne aktivnosti te primjenom stečenih znanja u svakodnevnom životu postali su prije deset godina članicom Međunarodne Eko škole. Program Eko škole posebnu pozornost posvećuje razvijanju svijesti o važnosti uređenja okoliša škole, a samim tim i očuvanja zdravlja. Tijekom proteklih godina svojim radom dokazali su uspješnost provođenja programa, potrebu očuvanja okoliša, zbrinjavanja otpada, racionalnog korištenja energije i vode kod učenika i njihovih roditelja. Na ovakav program rada Eko škole odlučili su se zbog cjelovitog sagledavanja problema okoliša te važnosti pravilnog postupanja s otpadom kao i očuvanja zdravlja. Cijeli program prilagođen je mogućnostima učenika Centra. Razvijen osjećaj za lijepo, uživanje u radu, stvaranje ugodnog ozračja i veselog raspoloženja učenici iskazuju poznatom izrekom „POSADI CVIJET ZA LJEPŠI SVIJET".

Zahvaljujemo na suradnji i želimo Centru uspjeh u danjem radu njihove Eko škole.