Održana radionica Mala tvornica čudovišta!

U utorak, 6. studenog održana je muzejska radionica inspirirana maštovitom ikonografijom stravičnih maskota i čudovišnih bića pod nazivom Mala tvornica čudovišta!

Posjetiteljima je bilo ponuđeno nekoliko različitih shema iz kojih su mogli kreirati svoja čudovišta te ih iskrojiti iz raznobojnih krpica i materijala. Na kraju procesa šivanjem smo aplicirali likove na majice.

Čudovište je imaginarno biće koje se često javlja u legendama i horor filmovima. Svojom stravičnom pojavom čudovišna bića zastrašuju ljude.

Unatoč tome, naša čudovišta iz Muzeja odnosno čudnovata bića koja smo stvorili u našoj Maloj tvornici čudovišta otkrivaju drugu stranu ovih neobičnih stvorova - koji mogu biti zabavni, vrckasti, groteskni i uzbudljivi.

Hvala krojaču Josipu Margetiću na donaciji krpica, učesnicima radionice hvala na dolasku, a mališanima sretno s njihovim novim krpenim prijateljima!