Održana muzejska radionica "Grofice i grofovi"

U Gradskom muzeju Virovitica održana je radionica inspirirana prvotnim graditeljima i vlasnicima Dvorca čije ime ova 200-godišnja građevina i danas nosi - obitelji Pejačević.
Kustosica Kulturno-povijesne zbirke Dubravka Sabolić predstavila je kratku povijest Pejačevića, podrijetlo, obiteljske veze i graditelje našeg dvorca, a kustosica Likovne zbirke Anamarija Kučan govorila je o slici Obitelj Pejačević u perivoju virovitičkog dvorca iz 1811. godine slikara i grafičara F. J. G. Liedera, njenim stilskim odrednicama i atribuciji prikazanih likova. Posjetitelji su upoznali modu i modni akcesorij ovog povijesnog perioda, kakav je brk bio moderan te otkrili što je to "tajni govor" lepeze.
Nakon predavanja je uslijedio praktičan dio baziran na izradi "grofovskog" brka i navedenih rekvizita na tragu ukrasnih modnih detalja s početka 19. st. koje su mali i veliki posjetitelji vlastoručno oblikovali.