Predstavljen dvobroj časopisa "Zavičaj"

U Gradskom muzeju održano je predstavljanje dvobroja časopisa Ogranka MH u Virovitici, Slatini i Orahovici „Zavičaj". Uz prof. Ivana Zelenbrza, predsjednika Ogranka u Virovitici pozdravne riječi prisutnima uputili su ravnateljica virovitičkog muzeja Mihaela Kulej i pročelnik Upravnog odjela za društvene djelatnosti Alen Bjelica.

O tekstovima u Zavičaju kratko su izložili prisutni autori: Zvonko Kožnjak, Vlatko Smiljanić, Rudi Vanđija, Dubravka Sabolić, Ivan Zelenbrz, Zorislav Milković, Krunoslav Kovač, Jasmina Jurković Petras, Jasna Per Kožnjak i Martin Lovretić. U Zavičaju su još pisali i autori koji su bili spriječeni doći: Josip Pavičić, Marija Turk-Kuči, Nikola Nedić, Ivan Grgurić, Mirko Peti, Mijo Lončarić, Vlasta Golub, Marko Kovač i Silvija Salajić.

Predstavljanje je zaključeno s pozivom na uključivanje u rad Ogranka Matice Hrvatske i pozivom na priloge za slijedeće časopise Zavičaja s temama o glazbi i putopisima.