Održana posljednja radionica u sklopu programa "Dva lica naših pričalica"

Posljednja radionica u sklopu programa „Dva lica naših pričalica" u akciji HMD-a, a povodom Međunarodnog dana muzeja održana je u četvrtak, 16. svibnja za učenike šestog razreda osnovne škole Vladimir Nazor. Uz kratku prezentaciju o nematerijalnoj baštini i lokalnom „mikeškom" govoru moglo se čuti i odakle dolaze Mikeši i kakve su riječi upotrebljavali u svom govoru. Prezentaciju je upotpunila zanimljivom pričom „muzejska pričalica" Antonija Šerer, suradnica koja je učenicima dočarala nekadašnji dječji dolazak „iz S'opolja u Virov'cu".

Praktični dio radionice održali smo u natjecateljskom duhu: dvije ekipe („frajle" i „momci") pogađale su značenja riječi i njihov pravilan izgovor te upotrebu u rečenici. Bilo je tu i FURTAM i PREVEĆ, ali i UCIFRAN, TRANTIKA, MIŠČAFL, AMBRELA, AJZIBAN, FIOKA, ŠTRIMFE, CAJTUNGI, ŠIRAJZL, KULJKO, ŠPITALJ i druge „nepoznate" riječi. Dobro smo se zabavili, nasmijali, začudili te kad je bilo napeto u rezultatu i malo posvađali ali na kraju od srca čestitali pobjednicima.

Zahvaljujemo učenicima i njihovoj profesorici Kristini čeri na sudjelovanju u radionici i programu.