"Skriveno mjesto" - foto natječaj Gradskog muzeja Virovitica

5. lipnja - 1. kolovoza 2013. godine

Gradski muzej Virovitica poziva zainteresirane fotografkinje i fotografe na sudjelovanje u foto natječaju na temu "Skriveno mjesto".

Odabrane fotografije biti će izložene u Muzeju tijekom kolovoza 2013. godine a samog pobjednika natječaja očekuje vrijedna muzejska nagrada!
Natječaj je otvoren za sve koji se bave fotografijom, bilo profesionalno ili amaterski.
Više informacija o uvjetima prijave saznajte u propozicijama natječaja.

"Skriveno mjesto" je u kontekstu ovog natječaja tema koja podrazumijeva veliku slobodu u odabiru motiva unutar dokumentarne, portretne, pejzažne, realne, nadrealne i apstraktne umjetničke fotografije. Ono može aludirati na fizičko "skriveno mjesto" tj. dio tijela (akt, portret), materijalno (predmet, motive arhitekture, urbane motive, dio grada, predgrađe...), događaj (socijalno-dokumentarna tematika), metafizičko (san, kontemplacije) te emotivno (strasti, želje, opsesije)... ono varira u rasponu od intimnog "mjesta" u nama do materijaliziranog, marginaliziranog, degradiranog ili fizički skrivenog mjesta unutar prostorno-vremenskih okvira oko nas. Temi je moguće pristupiti i kroz vlastitu referencu na film, glazbu, umjetničko djelo. Radovi se mogu kretati u rasponu od angažirane do fiktivne, fantastične fotografije, od reference na povijesni događaj ili osobni komentar društvene stvarnosti do imaginarnih mističnih metafora.

Otkrite nam vaše "skriveno mjesto"!

Propozicije natječaja:

• Tema natječaja je "Skriveno mjesto".
  • Zadana je fotografija u crnobijelom ili sepija tonu.
  • Natječaj traje od 5. lipnja 2013. do 1. kolovoza 2013. zaključno do ponoći toga dana. Imena finalista odabranih za izlaganje bit će objavljena na internet stranicama Gradskog muzeja Virovitica početkom kolovoza 2013.
  • Na natječaj se mogu prijaviti sve punoljetne osobe iz Virovitičko-podravske županije.
  • Na zadanu temu autori mogu prijaviti maksimalno tri (3) fotografije.
  • Vrijeme nastanka fotografija nije ograničeno te se prihvaćaju fotografije snimljene 2013. godine i one snimljene ranije.
  • Dvadeset (20) fotografija biti će odabrano od strane stručnog žirija te izloženo u galerijskom prostoru Gradskog muzeja Virovitica u kolovozu 2013. godine (u sklopu gradske manifestacije "Rokovo").
  • Glavna nagrada natječaja podrazumijeva samostalnu izložbu autora koja će biti uvrštena u program izlagačke djelatnosti Muzeja u 2014. godini.
  • Autori svoje fotografije mogu prijaviti putem e-maila hokusfokusgmvtc@gmail.com.
  • Prijave moraju sadržavati tražene podatke o autoru i fotografije s kojima se prijavljuju.
  • Za potrebe prijave šalju se fotografije manjih dimenzija, 1000 px po dužoj stranici, 72 dpi u JPG formatu.
  • Velike rezolucije će se tražiti naknadno od autora čije fotografije budu odabrane za izlaganje. Važno je imati originale fotografija koje će se moći pripremiti za tisak za potrebe izložbe (300 dpi, minimalno 6 mp, za format 70x50 cm).
  • Fotografije je potrebno nazvati na sljedeći način: ime-prezime-naziv fotografije.jpg
  • Fotografije poslane na natječaj ne smiju se obilježavati vodenim žigovima, potpisima, oznakama i nekim drugim identifikacijskim obilježjima autora. U suprotnom bit će diskvalificirane. Također nisu dozvoljene fotografije snimljene mobitelom te dizajn i fotomontaža.
  • Sva autorska prava na poslane fotografije ostaju u vlasništvu autora tih fotografija ali Gradski muzej zadržava pravo objavljivanja svih prijavljenih fotografija i pravo vlasništva nad uvećanim reprodukcijama fotografija koje će biti izložene, te se obvezuje pohraniti ih kao dio građe Likovne zbirke Muzeja.
  • Organizatori se također obvezuju sve fotografije potpisivati imenima i prezimenima autora prilikom korištenja na izložbenim postavima, i u promidžbene svrhe u svim digitalnim, tiskovnim i televizijskim medijima, a koje se tiču foto-natječaja u organizaciji Gradskog muzeja Virovitica.
  • Organizatori zadržavaju pravo za eventualne izmjene pravila natječaja o kojima su dužni pravodobno obavijestiti javnost.
  • Svi autori koji se prijave na natječaj potvrđuju da prihvaćaju sva gore navedena pravila sudjelovanja.
  • Sudionici ne plaćaju participaciju za sudjelovanje na natječaju.
  • Žiri natječaja čine 4 člana:
  • Mihaela Kulej, prof. povijesti umjetnosti i filozofije, ravnateljica Gradskog muzeja Virovitica
  • Kristijan Toplak, dipl. novinar, direktor Informativnog centra Virovitica
  • Matija Turkalj, profesionalni fotograf
  • Anamarija Kučan, prof. povijesti umjetnosti i etnologije, kustos Likovne zbirke Gradskog muzeja Virovitica
    • Članovi žirija ne smiju se prijaviti na natječaj.
    • Odluka žirija je konačna i objavljuje se javno na službenim stranicama Muzeja početkom kolovoza 2013.
    • U sklopu natječaja i trajanja izložbe odabrane fotografije biti će postavljene na facebook stranice Gradskog muzeja Virovitica.
    • Odabrane fotografije biti će objavljene unutar stručne publikacije Muzeja.