5.Imaginarij u Muzeju!

Peti subotnji Imaginarij u Gradskom muzeju Virovitica održan je 29. lipnja od 10,30 do 12 sati s temom tkanja. Niz edukativnih radionica na kojima upoznajemo muzejske predmete i običaje te se kreativno izražavamo nastavljen je i ove subote kada smo upoznali tehniku ručnog tkanja trakicama.
Dio prezentiranja se sastojao i od primjera tradicijskog tkanja u našem Muzeju.

Nakon kraćeg edukativnog i slikovno inspirativnog dijela s primjerima upotrebnih tkanih predmeta krenuli smo sami „tkati". Koristili smo čvrste podloge presvučene prozirnom folijom, izrezane trakice tanjih svilenih materijala za osnovu i potku, pribadače i drvofiks kao premaz.

Ovim načinom smo dobili novo kreirani materijal koji je spreman za upotrebu. Može poslužiti kao osnova za izradu ljetnog prozračnog zastora, ali i kao dekoracija manjih ili većih predmeta (vaze) i drugo. Tehnikom tkanja trakicama izradili smo i podmetače te jednu torbicu za mobitel.
Svim sudionicima želimo ugodan ljetni odmor, a sve ostale pozivamo na buduće muzejske radionice.