U Muzeju prikazano češljanje frizure "žaba"

Muzejska radionica „Tradicijsko češljanje i povezivanje kapice poculice“ održana je zahvaljući višegodišnjim suradnicama Veri Marčeti i Slavi Kelenik. Bukovčanke su pokazale kako su nekada djevojke uređivale kosu u pletenice „fute“ i uvojke „frke“.

Pokazale su zanimljivu frizuru zvanu „žaba“, a zatim i pravilno postavljanje tradicijske kapice „puculice“ mladim ženama. Osim djevojačkog češljanja muzejske suradnice su pokazale i pravilno postavljanje „podkrpice, šantraka i rubeca“.

Na radionici smo, uz slikovni prikaz nekadašnjih tradicijskih frizura iz fototeke Etnografske zbirke, mogli čuti i kako se kosa prala u „lugu“, kako se mastila mašću za sjaj te kako se žene nekada nisu šišale jer se vjerovalo da duga kosa donosi sreću i dobro zdravlje. Radionica u muzeju je uvod u prezentaciju etnološkog filma o tradicijskom češljanju koji će se predstaviti u rujnu.