Gradski muzej Virovitica obilježio 60 godina postojanja

Predavanjem na temu prošlosti i sadašnjosti virovitičkog muzeja obilježena je šezdeseta obljetnica postojanja i rada Gradskog muzeja Virovitica. Prezentaciju o prošlosti održala je viša kustosica Dubravka Sabolić, dok je o muzeju danas govorila ravnateljica Gradskog muzeja Virovitica, Mihaela Kulej. O budućem radu muzeja govorila je viša kustosica etongrafske zbirke Jasmina Jurković Petras koja je ujedno predstavila i virtualnu izložbu "Skriveni muzej" koju posjetitelji mogu pogledati u sklopu web stranice Gradskog muzeja Virovitica na adresi www.muzejvirovitica.hr.

Sinoćnjim predavanjima završeno je obilježavanje 60-tog rođendana Gradskog muzeja Virovitica u sklopu kojeg je početkom mjeseca organizirana izložba ilustracija Andrije Maurovića te predstavljanje romana novinara Franje Fuisa "Velika glad u plemenu Gula- Gula" ali i promocija etnološkog filma "Magija kose".