Radionica primijenjene kostimografije "Kostim kraljice Marije iz 13. stoljeća" - drugi dio

Radionica primijenjene kostimografije „Kostim kraljice Marije" nastavljena je u subotu 9. studenog 2013. godine u prostoru Gradskog muzeja u Virovitici. U složenoj izradi povijesnog kostima i ovoga puta su većim dijelom sudjelovali polaznici likovne grupe pod vodstvom Ankice Fijale.

Ovoga puta su pažljivo slušali faze u izradi, a i sami se okušali u šivanju na šivaćem stroju. Pod budnim okom voditeljice Vesne Matkov iz čurđevca, modne dizajnerice i kostimografkinje , stvorena je ugodna atmosfera gdje su učenici kroz rad i razgovor, mogli saznati nešto više o ovom rijetkom zanimanju.

Također je naglasak stavljen na lik kraljice Marije, povijesno okruženje u 13. stoljeću i arheološka saznanja, na što je podsjećala poster-izložba načinjena za tu namjenu. Napomenimo da ovaj projekt manjih razmjera financira Ministarstvo kulture u suradnji s Gradskim muzejom u Virovitici, a osnovni cilj mu je promicati kulturnu baštinu, posebno virovitičkog kraja.

Silvija Salajić