Imaginarij - Virovitica jučer i danas

U subotu, 23. studenoga, od 10. do 12 sati, održan je još jedan Imaginarij s temom iz Kulturno povijesne zbirke, a pod nazivom Virovitica jučer i danas. U radionici su sudjelovali učenici Škole crtanja LIK „N. Trick" koju vodi nastavnica likovne kulture Ankica Fijala.

Ulice i trgovi Virovitice od kraja 19. stoljeća pa do danas doživjeli su mnoge promjene. Te promjene u arhitekturi mogu se pratiti na fotografijama. Za radionicu je odabrano oko 20 starih fotografija i deset novih snimaka. Zadatak učenika je bio da novi snimak sa današnjim izgledom pronađu na staroj fotografiji. Bilo je zanimljivo i poučno. Naučili smo kako je izgledao nekada prostor tržnice, autobusnog kolodvora, glavni trg. Koje su zgrade sačuvane, a kojih više nema.

Na fotografijama iz obiteljskih albuma, možemo pratiti modu, dnevnu i sportsku prošlih vremena. Nakon ove šetne Viroviticom jučer i danas učenici su crtežom u olovci crtali odabrali motiv. Radionicu je priredila i vodila, viši kustos Dubravka Sabolić.