Povodom ovogodišnjih blagdana Gradski muzej Virovitica pripremio je ˝radionicu želja˝, onih zaista bitnih, najdragocjenijih, nematerijalnih poklona koje si međusobno možemo pokloniti. Radionica je održana 19. prosinca u prostoru Muzeja.

- Motivirani običajem darivanja u božićnom razdoblju razvili smo koncept kreiranja vlastitih ukrasnih omota iz recikliranih, eko papira (poput pak i novinskih papira) kojima umatamo ˝želje˝, dobronamjerne misli i poruke koje želimo uputiti, pokloniti drugima kao opoziciju prisutnom prekomjernom konzumerizmu koji je kontradiktoran izvornoj poruci Božića. Posjetitelji su putem uvodne prezentacije imali priliku upoznati niz zanimljivih ideja eko zamatanja, izrade paketića i vlastoručnog ukrašavanja (zelenilom, prirodnim špagicama, šarenom vunicom, crtanjem i pisanjem, otiskivanjem štambiljićima izrađenim od gumica za brisanje itd.). Tako upakirane želja zajedno smo smjestili u prethodno izrađenu veselu kolorističku instalaciju poklon jelke s interaktivnim elementima koja će narednih dana čekati na Vas u hodniku Gradskog muzeja. Posjetite nas i pronađite želju za Vas! Rekla je kustosica Gradskog muzeja Virovitica Anamarija Kučan.