Otvorenje izložbe Poznati Virovitičani - Oto Horvat 1909. - 2014.

U povodu 105. obljetnice rođenja Virovitičana Ote Horvata otvorena je dokumentarno-informativna izložba. Izabranim dokumentima, fotografijama, knjigama i časopisima prikazan je život ovog znamenitog čovjeka. Oto Horvat rodio se 6. ožujka 1909. u Kačićevoj ulici u obrtničkoj obitelji, kao osmo, najmlađe dijete.

Po struci inženjer strojarstva (na Tehničkom fakultetu u Zagrebu diplomirao je 1932.), bio je promicatelj tehničke kulture, autor stručnih knjiga, inovator.

Izložba je ostvarena u suradnji Muzeja s Društvom inženjera i tehničara strojarske struke „Oto Horvat" Virovitica, Državnim arhivom u Virovitici i s obitelji Horvat.

Prigodom otvorenja tajnik Društva inženjera i tehničara strojarske struke „Oto Horvat", Zoran Kozjak, ravnateljici Muzeja, Mihaeli Kulej, uručio je darovnicu za peć na kruto gorivo iz 1939. s inovacijom Ote Horvata.

Izložba se može pogledati u radno vrijeme Muzeja.