Održana etno radionica „Vezi-vez!"

Na subotnjem Imaginariju (31.05.) predstavili smo etno radionicu „Vezi-vez!" gdje su se naši polaznici mogli upoznati sa jednostavnim plosnim vezom „po pismu" .

Muzejska suradnica i tekstilni tehnolog Natalija Vidak pokazala je prisutnima način i tehniku veza te kako su nekada žene ovoga kraja izrađivale kapice poculice. Uz demonstraciju veza posjetitelji su mogli pogledati film „Magija kose" u kojemu se govori o tradicijskom češljanju i postavljanju kapice poculice te o njezinoj izradi. Također, mogli su se upoznati s nekolicinom muzejskih poculica te doznati na koji način su se izrađivale, koristile, čuvale i prenosile generacijama.

Sudionici su kući ponijeli svoje platnene vrećice s izrađenim tradicijskim motivima.