˝MOSTA NIKAD DOSTA!˝ - predavanje o street artu i mala likovna akcija na mostu ispred dvorca Pejačević

Ovim sadržajem nastavlja se inicijativa promoviranja oblika urbane umjetnosti u sklopu Muzeja započeta 2008. g. akcijom crtanja grafita na velikim platnima na mostu ispred dvorca Pejačević pod nazivom ˝URBANI MOST˝.

23. lipnja održali smo predavanje i likovnu akcija ˝MOSTA NIKAD DOSTA˝ usmjerenu na upoznavanje razvoja i povijesti street arta tj. ulične umjetnosti te otkrivanju njezine raznolikosti, specifičnosti komunikacije s javnošću te važnosti u izražavanju društvene kritike te umjetničkog senzibiliteta pojedinaca.

Također nam je bila želja privući i potaknuti što veći broj posjetitelja na participaciju u zajedničkom ˝šaranju˝!

Nadamo se da će ovaj sadržaj doprinijeti prisutnosti ove tematike u našoj sredini i ostvarenju daljnjih projekata većih razmjera koji uključuju pozivanje uličnih umjetnika te realizaciju njihovih radova kao vizualno-turističkih atrakcija na zidovima grada Virovitice.

Hvala svima koji su nam se pridružili ˝lansiranju˝ još jedne MUZEJSKE BEŠTIJE!