Međunarodni dan bijelog štapa

Obilježavajući Međunarodni dan bijelog štapa (15. listopada) Muzej je u suradnji s Organizacijom slijepih i slabovidnih Virovitičko-podravske županije organizirao stručno vodstvo i edukativnu radionicu za slijepe i slabovidne.
Arheologinja Silvija Salajić upoznala je posjetitelje s predstavljenom izložbom „Srednjovjekovna nizinska utvrda u Virovitici 2". Kustosica je posebno približila nove spoznaje i dosadašnja arheološka istraživanja utvrde u Gradskom parku. Vrlo zanimljivo bilo je taktilno gledanje te istraživanje makete virovitičke utvrde jer su na taj način slijepe osobe doživjele izgled i položaj ove nekada izuzetno važen građevine našega grada. Vlastite doživljaje pretočili smo u rad s glinamolom te izradili vlastite male utvrde pri čemu smo se zabavili, nasmijali, razgibali prste, ali i doznali zanimljive podatke s arheoloških istraživanja.