Otvorena arheološka izložba „Orešac-antički Bolentio, prije i poslije“.

Dana 13. 11. 2014. godine u večernjim satima u prostorijama Gradskog muzeja u Virovitici je otvorena izložba Orešac - antički Bolentio prije i poslije, iz zbirki Ratka Radijevca i Marija i Dalibora Vinceka. Kako sam podnaslov kaže izloženi su arheološki nalazi u spomenutim zbirkama.

Dok zbirka Vincek sadrži rimske nalaze iz antičkog Bolentia (današnjeg Orešca) ,zbirka Radijevac sadrži pored rimskih i nalaze s okolnog područja, pa se tako obogaćuje arheološka karta suhopoljske općine. Izložba je realizirana sredstvima Ministarstva kulture, a autori izložbe i kataloga, koji slijedi, su Sanjin Mihelić iz Arheološkog muzeja u Zagrebu i Silvija Salajić iz Gradskog muzeja u Virovitici.

Krajnji cilj ove započete suradnje dviju ustanova je ukazati na vrijednost nalaza i devastiranost lokaliteta Dvorina u Orešcu, te veliku opasnost od upotrebe detektora i trgovanja kulturnom baštinom.

Silvija Salajić