Održana radionica izrade božićno-novogodišnjih ukrasa

Pripremajući se za Božić korisnici Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Petra, Lucija, Deni i Valentina sa svojom učiteljicom Margitom Kovačević (Odgojno obrazovna skupina 2) posjetili su 10. prosinca Muzej. U zajedničkom druženju doznali su kakvi su se ukrasi nekada izrađivali te su se sami okušali u izradi ukrašenih bijelih (nekada srebrnih) oraha, šarenih salon bombona i pokojeg licitara. U studenom su djeca na radionici izrađivala lutkice od tekstila gledajući lutke iz Etnografske zbirke te vježbali motoriku prstiju i društvene vještine.

Suradnja COOR-a i Muzeja nastavlja se upravo zbog dobrih rezultata i pozitivnog učinka na djecu s poteškoćama u radu, a učenjem vještina socijalizacije, kao i mnogih drugih vrijednosti u Muzeju obogaćuju svoja znanja.

Ukrase i dobro raspoloženje ponijeli su natrag u COOR gdje će pripremljene bombone, ukrašene orahe i licitare u pravom božićnom duhu podijeliti među svojim prijateljima.