Edukacija i radionica sa polaznicima COOR-a Virovitica

U srijedu, 4. ožujka polaznici Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica (COOR) posjetili su stalni postav virovitičkog muzeja nakon čega su prisustvovali radionici izrade suvenirskih magneta.

U zajedničkoj želji za pružanjem dodatnih informacija, doživljaja, vizualnih i taktilnih podražaja, Muzej i COOR su organizirali muzejsko druženje: vodstvo u Dvorcu Pejačević i po muzejskim zbirkama te izradu uočenih predmeta. Polaznici su tako prema doživljenom iskustvu, ali i slikovnom predlošku crtali muzejske predmete na magnete koje su ponijeli svojim kućama.

Kako bi se pohvalili u COOR-u svojim odlaskom u Muzej, vrijedno su radili i na ukrašavanju zlatnog okvira, kakvi se i čuvaju u muzejima, sa svojom fotografijom. Tako su uz dojmove i magnete u Centar ponijeli i uspomenu na druženje i edukativnu radionicu. Zahvaljujemo učiteljici Željki Barić na susretljivoj organizaciji te svim sudionicima na ugodnoj atmosferi i aktivnom radu.