Mladi likovnjaci u Muzeju

Polaznici radionica likovnog kluba „Nikola Trick" druženje subotama (od 10 do 12 sati) u prostorijama Muzeja koriste za marljivi rad te upoznavanje i proučavanje raznih likovnih tehnika. Tako su u suradnji sa osnovnom školom Ivane Brlić Mažuranić iz Virovitice, a pod vodstvom učiteljice savjetnice likovne kulture Ankice Fijale, predsjednice LIK-a, održali i uskršnju radionicu 28. ožujka koristeći dostupne materijale.

Na prethodno priređene kaširane balone reljefno su lijepili motive te „uskršnja jaja" ukrašavali pomoću krep papira kojeg su linijski oblikovali. Iz Etnološkog odjela Muzeja pogledali su tradicijske motive pisanica te ih uklopili u svoje radove. Kreativni rad mladih likovnjaka možete pogledati u radno vrijeme Muzeja do 7. travnja.