˝ZELENI TRAGOVI LETAČA˝ - radionica izrade sjetvenih kuglica

PUTEVIMA ODRŽIVOSTI: ˝ZELENI TRAGOVI LETAČA˝ - radionica izrade sjetvenih kuglica

Radionica u sklopu 20. muzejske edukativne akcije pod nazivom ˝Održivost˝
autorice i voditeljice: Manuela Srdarev i Sanja Mrša Vukman

Radionica je održana 16. svibnja (subota) od 11 sati

Radionica ˝ZELENI TRAGOVI LETAČA˝ koncipirana je kao edukacija o primjeni te izradi sjetvenih kuglica (glinene kuglice sa bio-sjemenkama). Posjetitelji su ovim putem imali priliku naučiti permakulturnu vještinu izrade ovih samoodrživih kuglica koje su dostatne da iz njih nikne biljka bez sađenja u zemlju. Posebnost ove akcije je u praćenju samog procesa rasta biljaka koji će se nastaviti dalje i nakon radionice. Voditeljice radionice Sanja Mrša Vukman i Manuela Srdarev uvele su polaznike u vještinu izrade kuglica miješanjem gline, humusne zemlje i vode kojima je dodano prirodno sjeme viole (šeboja), rumenog sljeza, rosopasa te vučike (donacija Udruge ˝Biovrt - u skladu s prirodom˝ iz Čakovca).
Dio oblikovanih kuglica sudionici radionice ponijeli su kući dok smo ostatak podijelili na sam Međunarodni dan muzeja 18. svibnja našim posjetiteljima.