PUTEVIMA ODRŽIVOSTI: ˝KRILA˝ - likovna radionica izrade mobilnih interaktivnih instalacija upotrebom organskih materijala

Radionica u sklopu 20. muzejske edukativne akcije pod nazivom ˝Održivost˝
autorice i voditeljice: Manuela Srdarev i Sanja Mrša Vukman
Radionica je održana 15. svibnja (petak) od 16 sati

Radionica ˝KRILA˝ bazirana je na reciklaži, korištenju organskih materijala iz parka pod motom reupotrebe. Iz grana u kombinaciji s recikliranim papirom posjetitelji su izrađivali krila u veličini prilagođenoj pojedincu. Izrađene objekte privremeno smo instalirali na tijelo i fotografirali se s njima u perspektivi koja dočarava let. Nakon radionice nastali predmeti postavljeni su u prostor kao mobilne interaktivne instalacije koncipirane u mali ambijent

Sam motiv krila, letača i leta autorice su pronašle u parku koji okružuje muzej, staništu velikog broja ptica. Uz učenje vještine upotrebe recikliranih materijala u likovne svrhe jedan od ciljeva radionice je i upozoriti na odgovornost koju čovjek ima prema životinjskom i biljnom svijetu te ulogu u očuvanju bioraznolikosti našeg planeta. Pozicioniranjem ljudi, djece, posjetitelja u ˝letače˝, pojavnost blisku životinji, uz element igre i imaginacije stvara se kontakt, povezivanje, osvještavanje ljepote leta i posebnosti bića koja lete. Krila su također simbol duhovnog što stavlja naglasak na još jednu dimenziju samoodrživosti odnosno nužnosti održavanja ravnoteže između moralnih vrijednosti, ideala, prava na slobodu i međusobnog poštovanja sa onim materijalnim, tjelesnim potrebama čovjeka.