FINE UMJETNINE - ˝Boje na tanjuru˝ - likovna radionica za djecu predškolske dobi

Likovna radionica ciklusa FINE UMJETNINE održana je u subotu, 30. svibnja u prostoru Gradskog muzeja Virovitica.

Na ˝meniju˝ je ovoga puta bilo upoznavanje likovnog elementa - BOJE i osnovnih svojstava boja (podjela boja na osnovne i složene te tople i hladne) na primjerima likovne građe Muzeja (djela geometrijske apstrakcije autorica Branke Špegelj i Edite Schubert).

Mlade posjetiteljice su miješanjem osnovnih boja ˝zamutile˝ složene boje te kroz igru slaganja krišaka šarene torte utvrdile boje duginog spektra.

Otkrili smo također i ˝recept˝ izrade kolača od voštanih boja reciklažom te miješali voštane boje otapanjem na masnom papiru kako bismo izradili fine šarene mobile.

Polaznice radionice su na kraju osvježile upoznato gradivo ispunjavanjem likovnih radnih listića te zajedno sa svojim šarenim srcima ponijele boje i znanje o bojama nadajmo se dalje sa sobom.