Otvorena izložba starih virovitičkih razglednica

U povodu Dana grada i Rokova,  13. kolovoza,  u velikoj izložbenoj dvorani Gradskog muzeja, otvorena je izložba Virovitica i okolica na starim razglednicama. Izložene su 250 razglednice iz muzejske zbirke te 22 razglednice posuđene od privatnih kolekcionara (Nino Županić, Mijo Pavelko, Zlatno Žunec).

Stare razglednice pokazuju nam osim sadržaja (panorame, ulice, pojedinačne građevine) i domete tiskarske vještine, stvaralačku mogućnost izdavača (grafički dizajn, likovno-estetsku obradu). Dio razglednica tiskali su virovitički tiskari i vlasnici knjižara, vlasnici trgovina i drugih poduzeća.

Uz izložbu tiskan je i promotivni materijal: katalog, tri motiva razglednica i magneti. Sve se to može  kupiti u radno vrijeme Muzeja.

Do 6. rujna 2015. godine pozivamo građane u Muzej na šetnju kroz vrijeme.