Učenici iz Bušetine na izložbi i radionici

U sklopu terenske nastave osnovnoškolci iz Bušetine odlučili su posjetiti etnološku izložbu „Dječje igračke iz hrvatske baštine" Etnografskog muzeja iz Zagreba. Kroz interaktivno vodstvo upoznali su se sa gostujućom izložbom, zanimljivim tradicijskim predmetima te poviješću zadružne izrade igračaka u Hrvatskoj.

Upoznali su i zanimanje „kustos" te prostor virovitičkog muzeja - Dvorac Pejačević. Teorijski dio zaključili smo zajedničkim veselim igranjem s ponuđenim drvenim igračkama gdje smo uočavali njihovu toplinu pri dodiru, odabir i raspored boja, motive i njihovo oblikovanje te unikatnost u izradi.

Terensku nastavu smo obogatili malom radionicom izrade igračaka/mobila prema kartonskim predlošcima. Učenici su oslikavali predloške temperama te ih ispunjavali motivima prema promatranju predmeta na izložbi. Kraj našeg druženja obilježili smo igrom s drvenim romobilima i mačevima Marijana Volenika predstavljenima u programu „Zaigrani muzej".

Zahvaljujemo učiteljici Martini Tolušić na odabiru i održavanju terenske nastave u Muzeju.