Igračke avioni u Muzeju

Dobra suradnja s polaznicima Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica te Muzeja nastavila se ovog četvrtka (15. listopada) kada je za učenike osmišljena radionica na temu gostujuće izložbe „Dječje igračke iz hrvatske baštine" Etnografskog muzeja iz Zagreba.

Nakon razgledavanja izložbe učenicima je pokazana izrada igrački aviona i njihovo oblikovanje od drvenih štipaljki i plosnatih štapića. Lijepljenjem učenici su sastavili svoje avione te ih potom temperama ukrasili i oslikali na svojstveni način. Ukrašeni radovi biti će postavljeni u učionici Centra i vjerujemo veseli podsjetnik na zanimljivu izložbu i kvalitetno vrijeme u Muzeju.

Zahvaljujemo učenicima 1. i 2. razreda te Odgojno obrazovne skupine II, kao i njihovima učiteljicama Dubravki Periši i Martini Lach.