Gostovali Vitezovi Srebrnog zmaja

Vitezovi Srebrnog zmaja su u subotu, 24. listopada o.g po prvi puta gostovali u Virovitici u okviru arheološke radionice „Branimo kulu" financirane sredstvima RH . Poznata udruga sastavljena većinom od studenata povijesti već desetak godina rekonstruira srednjovjekovni način života. Isto su učinili i u virovitičkom gradskom parku pa su tako svi zainteresirani mogli bolje upoznati pribor, odjeću, opremu, oklope, oružje iz vremena srednjeg vijeka. Oni odlučniji su se okušali u gađanju lukom i strijelom i u mačevanju.

Tijekom dana se mogao razgledati temelj sjeveroistočne kule i zapadni ulaz u virovitičku utvrdu čije iskopavanje je u tijeku. Za tu prigodu je tiskan deplijan o o dosadašnjim rezultatima arheološkog iskopavanja ove utvrde nizinskog tipa iz 15. stoljeća.

Lijep jesenjski dan i srednjovjekovni sadržaj u parku privukao je uglavnom djecu u pratnji odraslih. Očekujemo nastavak suradnje s Vitezovima u proširenom sastavu s temama koje bi privukle i ostale uzraste.

Silvija Salajić