˝Superjunaci!˝ u Muzeju

8. prosinca izložbu Crtomata posjetili su korisnici Poludnevnog boravka Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju sa radnom terapeutkinjom i voditeljicom Poludnevnog boravka Marinom Kuzman te sudjelovali u muzejskoj radionici naziva ˝Superjunaci!˝.

Radionica inspirirana stripom i strip ilustracijama tematski je usmjerena na razradu ideje i pozicioniranje samih polaznika radionice u ulogu superjunaka tj. portretiranje sebe uz zamišljenu ikonografiju superjunaka (kostim, simbol - znak imena, supermoći). Portretiranje je izvedeno kombiniranom likovnom tehnikom fotografije, kolaža i crteža rapidografom.

Sebe kao superjunake ˝oživjeli˝ su crtežom: Damir Šimić, Kristina Štengl, Darko Moslavac, Ivan Blažinec, Ivana Lerinc, Zorica Tomić, Melita Daloš, Nikolina Vrančić, Andreja Kovačić i Dragana Kosanović.