Radionica „Pravimo gnijezdo-čekamo zeca!“

Muzej je u srijedu, 9. ožujka gostovao kod polaznika Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju s etnološkom radionicom „Pravimo gnijezdo - čekamo zeca!". Etnologinja muzeja je kroz kratku prezentaciju predočila dio povijesti pravljenja gnijezda u uskršnjim običajima. S polaznicima se razgovaralo o njihovim aktivnostima, iskustvima i doživljajima pri pravljenju gnijezda za Uskrs.

Kroz pripremljene slikovne materijale zajedno smo komentirali mala i velika, zelena i šarena, lijepa i zanimljiva gnijezda. Odlučili smo napraviti svoje gnijezdo koristeći papir i olovke, škare, drvene bojice, bušilicu za papir i vunicu. Lijepo uređene košarice - gnijezda zasigurno će potaknuti uskršnjeg zeca na obilje darova za marljive izrađivače, a dobra suradnja COOR-a i Muzeja nastavit će se i dalje na obostrano zadovoljstvo.