Radionica Ukrasimo jaje!

fotografije Antonio Jurkin

U subotu, 12. ožujka u muzeju je održana radionica za djecu na kojoj su se oslikavala velika uskršnja jaja. Obojana i ukrašena jaja će biti izložena kao uskršnja dekoracija grada, a projekt je nastao u suradnji Grada Virovitice i Gradskog muzeja Virovitica. Tako će trinaest velikih jaja kroz nekoliko radionica biti ukrašeno modernim bojama tradicijskih motiva, motivima suvremene umjetnosti i motivima mladih virovitičkih umjetnika.

Na radionici „Ukrasimo jaje!" uz najmlađe posjetitelje (od 3 do 7 godina) koji su marljivo bojali valjcima velika jaja sudjelovali su i najmlađi članovi LIK Nikola Trick sa svojom voditeljicom Ankicom Fijalom. Jaja smo bojali temeljnim bojama, a zatim ih ukrašavali šablonama domaćih trava te tradicijskim motivima „na kovrčice" i „na češalj". Gledajući muzejske predmete Etnološkog odjela crtali smo drvenim i voštanim bojama i druge motive „na cica-mace" i „na bundevine koštice".