UHVATI JAJE ! – peta po redu muzejska potraga

I ove godine Muzej je upriličio već pomalo tradicionalnu potragu UHVATI JAJE!

Igra i ˝lov˝ na jaja postavljena po lokacijama centra Virovitice održana je 24. ožujka u trajanju od 10 do 17 sati. Građani svih uzrasta bili su u mogućnosti ˝hvatati˝ 15 prigodno izrađenih jaja od kojih je svako nosilo ilustraciju jedne ljekovite biljke (šipak, menta, gospina trava, gavez, radič, rosopas, stolisnik, trputac...) koja raste u ovim krajevima (poveznica s buđenjem prirode i jajetom kao simbolom novog života). Uz jaja bile su priložene omotnice sa pitanjima vezanim uz jaja i uskrsne običaje koje su ˝sakupljači˝ trebali dostaviti u Muzej te preuzeti nagrade.

Ovom i drugim sličnim aktivnostima Muzej nastoji ˝izaći˝ u prostor grada, ostvariti interakciju sa širim krugom posjetitelja te povezati igru i edukaciju.