Promocija knjige „Oto Horvat" autora Zagorke i Borisa Kulišić

U suboti, 16. travnja 2016. u velikoj izložbenoj dvorani Gradskog muzeja održana je promocija knjige Zagorke i Borisa Kulišić „Oto Horvat". Knjigu su izdali Državni arhiv u Virovitici i Društvo inženjera i tehničara strojarske struke „Oto Horvat" u Virovitici. Osim autora o knjizi su govorili dr. Ivica Veles, Dijana Cenger ravnateljica Državnog arhiva u Virovitici i Mihela Kulej ravnateljica Gradskog muzeja.. Na 160 stranica kroz 11 poglavlja opisan je život strojarskog inženjera Ote Horvata, (Virovitici 6. ožujka 1909. - Zagrebu 7. prosinca 1978.) djetinjstvo, školovanje, rad, obitelj, slobodno vrijeme, pregled radova.

Na prigodnoj izložbi (priredila Dubravka Sabolić), koja se može pogledati do 22. travnja 2016., izložen je dio građe (knjige, dokumenti, nacrti) iz Državnog arhiva u Virovitici; i iz Gradskog muzeja - peć na kruta goriva, oslikana vaza, modeli vlakova koje je Oto izradio 50-tih godina 20. stoljeća. Poslije Muzeja modeli vlakova, biti će opet izloženi na izložbi malih vlakova Virovitica voli vlakove.

Promociji knjige prisustvovali su sinovi: Dražen, Zorislav, Vladimir i Branimir Horvat i unuka Katarina Horvat.

Dubravka Sabolić